Що потрібно знати про ЛІСТЕРІОЗ?
Лістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Ці бактерії широко розповсюджені у природі, їх знаходять у ґрунті, піску, воді. Джерелом лістерій можуть бути дикі гризуни, сільськогосподарські тварини, домашні та дикі тварини (бродячі коти і собаки), а також дикі птахи, в тому числі голуби, а також — продукти харчування: молоко, м'ясо, риба, овочі, фрукти.
Недуга може вражати центральну нервову систему, мати септичні прояви, мастит або перебігає у формі без симптомного носійства. За першими симптомами хвороба схожа на харчове отруєння: слабкість;озноб; підвищена температура; діарея; блювота. Іншою формою хвороби може бути ангінозно-септична, яка нагадує ангіну. У разі ураження нервової системи з’являються ознаки менінгіту, менінгоенцефаліту або абсцесу мозку.
Якщо у вас або ваших близьких з'явились симптоми лістеріозу, одразу зверніться до сімейного лікаря для подальшого лікування.
Людина може заразитися під час контакту з інфікованими тваринами та птахами, при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, особливо придбаний на стихійних ринках), через овочі і фрукти.
Від людини до людини лістерії можуть передаватися фекально-оральним шляхом, тому дуже важливо дотримуватись правил гігієни й ретельно мити руки.
Бережіть себе та своїх рідних.