A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Новини

"Школи здоров'я" на підприємствах, установах та організаціях нашої громади.

До Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензію , який відзначається у травні місяці, ми проводимо протягом 2- х місяців " Школи здоров'я" на підприємствах, установах та організаціях нашої громади.

09:57 01.05.2024

ТРАВЕНЬ — МІСЯЦЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО МЕЛАНОМУ.

ТРАВЕНЬ — МІСЯЦЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО МЕЛАНОМУ: ФАКТОРИ РИЗИКУ ТА САМОДІАГНОСТИКА Меланома – це злоякісне новоутворення шкіри. Одне з найбільш небезпечних захворювань серед усіх ракових захворювань шкіри, оскільки розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Сьогодні, 1 травня, стартує місяць обізнаності про меланому, тож розповідаємо про фактори ризику виникнення захворювання, ознаки, способи діагностики та профілактику. Меланома  – злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Локалізується здебільшого в шкірі, значно рідше - в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо. Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Зазвичай метастази меланоми з'являються протягом першого року від початку захворювання. Метастази спочатку поширюються в лімфатичні вузли, пізніше - в легені, печінку, кістки, головний мозок. Існують докази, що надмірне сонячне опромінення, зокрема й штучне у солярії, збільшує ризик меланоми, особливо у віці до 35 років, тому рекомендується відмовитися від таких процедур. Доведено, що меланому в основному викликають стрімкі зміни інтенсивності сонячного опромінення, тому особам із чутливою шкірою протягом всього свого життя необхідно обмежувати рекреаційний вплив сонячного проміння. У 50 – 70% випадків меланома шкіри виникає в ділянці пігментної плями, родимки внаслідок: надмірної інсоляції, у тому числі в солярії; травмування шкіри в ділянці родимок (тертя, бриття, подразнення хімічними чинниками тощо); самолікування (із застосуванням подразнюючих засобів); гормональних розладів, розвитку імунодефіцитних станів тощо. Ознаками переродження невусів (родимок) у меланому є: поява в ділянці невуса неприємних відчуттів (поколювання, свербіж, біль); зміна кольору (набуття синього або чорного забарвлення); зміна форми невуса, його країв, збільшення у розмірах; зміна поверхні (підвищення над рівнем шкіри, поява бугристості чи поява мокріння, кровоточивості). Якщо з'явились зміни у ділянці родимки чи ознаки, що можуть вказувати на меланому,  негайно зверніться до сімейного лікаря за консультацією. У  жодному разі не займайтеся самолікуванням.

09:32 01.05.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора