Чому кинути курити ніколи не пізно?
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відзначається 31 травня. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Ми не залишились осторонь та звернулися до заступника головного лікаря Нововолинського центру ПМСД, лікаря-терапевта Людмили Корзонюк, яка розповіла нам про загрозу життю та здоров’ю людей, яку несуть цигарки.
«Кинути курити ніколи не пізно. Після відмови від куріння в організмі автоматично відбувається очищення. Цей процес є тривалим, проте дуже ефективним», – розповідає Людмила Корзонюк.
Цигарковий дим просто «кишить» шкідливими речовинами. Загалом їх налічують близько 400, 250 із них є шкідливими, а 50 – канцерогенними, тобто такими, що сприяють утворенню ракових клітин. У курців не знайдеться жодного органу, який не піддається впливу тютюну. Проте, найбільше цигарки впливають на ті органи, з якими контактують: органи ротової порожнини та дихальні шляхи.
Тютюн є причиною багатьох хвороб: серцево-судинних, онкологічних.
«Куріння підвищує ризик появи серцево-судинних захворювань більш, ніж в 4 рази. Люди, котрі не курять, значно менше схильні до діагностування у них цих хвороб», – наголосила лікар-терапевт.
До того ж курці руйнують не лише своє здоров’я, а й наражають на небезпеку власне оточення, адже пасивне куріння є не менш небезпечним, аніж активне.
Найстрашніший та найпоширеніший вирок курця – онкологія легень. До слова, з кожним роком лікарі діагностують все більше випадків раку легень. Смертність від цього виду онкології є найбільшою серед усіх.
Наші закордонні колеги проводили дослідження і виявили, що з числа померлих від раку легень людей не викурили жодної сигарети лише 10%.
Тому кожному затятому курцю варто добре поміркувати перед тим як запалити чергову цигарку.
Через надзвичайне та стрімке поширення куріння серед населення МОЗ України почало бити на сполох. На сайті оприлюднили 5 причин кинути курити. До того ж, для тих, хто хоче покинути тютюн, проте ніяк не може, існує служба підтримки. Сервіс складається з «гарячої» телефонної лінії та веб-сайту. «Гаряча» телефонна лінія 0-800-50-55-60 безкоштовна для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України.
На веб-сайті stopsmoking.org.ua можна отримати інформацію щодо відмови від куріння, яка може стати у нагоді як курцям, так і їхнім близьким. Також на порталі можна отримати консультацію, поставивши запитання через онлайн-чат або надіславши запит через електронну пошту. На сьогодні сервіс працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.
Дбайте про своє здоров’я!