Вакцинація - найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань.
Епідемії ставалися повсюди. Про них ще у 460-370 році до нашої ери написав трактат той самий Гіппократ, до чиєї клятви ми апелюємо, коли просимо лікарів допомогти. «Сім книг про епідемії» майже 2000 років визначали всю теорію виникнення та розповсюдження епідемій. Але ще довше людство чекало на знання, які б дозволили уникати епідемій та масової гибелі людей.
Вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує захист проти хвороби.
Перш ніж вакцина з’явиться на ринку, вона проходить доліцензійні випробування на тваринах, потім (за позитивного результату) – три фази клінічних випробувань. Вакцина виходить на ринок лише після того, як довели, що вона безпечна і формує імунітет. І навіть після того, як вакцина вийшла на ринок, не припиняється контроль її якості. Для того, щоб дозволити використання вакцини в Україні, її треба зареєструвати. Реєстрацію здійснює Міністерство охорони здоров’я, але вона можлива тільки за позитивного висновку експертизи . Коли препарат зареєстровано, його можна використовувати.
Сьогодні у кожної країни є власний календар щеплень. Завдяки їм можна максимально захистити людину від захворювання важкими та небезпечними інфекціями. Перевірити, чи всі щеплення є у вас або у вашої дитини можна, звернувшись до вашої лікарні, де зберігається ваша медична карта.
Наближається навчальний рік, а отже діти та їх батьки повинні бути максимально підготовлені до нього, мають подбати про вакцинацію та ревакцинацію, згідно календаря щеплень.
У Нововолинську батьки налаштовані досить застережливо, на рахунок вакцинації своїх дітей, але завідуюча педіатричної служби Нововолинського Центру медико-санітарної допомоги Тетяна Шевчук заспокоює: «Вакцина є безпечною. Її транспортування виконується з дотриманням холодового ланцюга. Як правило, побічних дій не виникає. Дуже важливо дотримуватись календарного плану, бо дитина значно легше перенесе дану процедуру. Якщо ж, з певних причин, пацієнти не зробили щеплення у відповідний період, лікар складає індивідуальний план проведення профілактичних заходів». Тому пам’ятайте: безпечніше зробити щеплення ніж захворіти і потім довго лікуватись.