Цікава інформація.
Чому бути донором крові — корисно (наукові факти)?
Американська медична асоціація стверджує, що люди, які здавали кров, що півроку, мали менше інфарктів та інсультів. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — отже, менша ймовірність серцево-судинних хвороб. Не всі знають, що регулярне донорство корисно для людського організму. Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров'я, люди, які постійно здають кров, в середньому живуть на п'ять років більше.
Перш за все, в переливанні донорської крові потребують жінки, які втратили велику кількість крові під час пологів; часто переливання крові потрібно людям, які постраждали в результаті нещасних випадків, отримали травми, втратили багато крові під час будь-яких аварій і катастроф; нерідко переливання крові потрібно онкологічним хворим; не обійтися без переливання донорської крові або препаратів крові при багатьох специфічних захворюваннях крові.
Узагалі до донорства допускають після консультації лікаря.
ПІДГОТОВКА ДО ЗДАЧІ КРОВІ.
Якщо ви вирішили стати донором, варто прислухатися до порад спеціалістів:
- на передодні потрібно відпочити та повечеряти, при цьому не вживати жирну,смажену, копчену їжу , яйця, молочні продукти та алкогольні напої.
- рекомендується солодкий чай,узвар,хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).
- у день здачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Цього дня не варто управляти транспортними засобами через емоційне збудження.
- не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
- під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ ЗДАЧІ КРОВІ?
- вкрай важливо відпочити та добре харчуватися. Наприклад, можна посмакувати чимось легким та випити солодкий чай.
- упродовж 2-3 годин не варто піднімати нічого важкого рукою, з якої брали кров.
- уникайте інтенсивних фізичних навантажень у продовж наступних 12 годин.
- не варто вживати алкогольні напої.
Донорство - це "тихий подвиг" на благо інших.
Здай кров - врятуй життя!