A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Цікава інформація.

Дата: 15.07.2022 10:42
Кількість переглядів: 69

Фото без опису- Укус комара виглядає, як почервонілий підшкірний пухирець, що сильно свербить.
Як правило, ніяких особливих заходів вживати не потрібно, хіба що намастити місце укусу настоянкою календули чи заспокійливою маззю, щоб не свербів. Не рекомендується розчісувати чи роздирати укуси комарів. Комарі визнані найнебезпечнішим сучасним транспортером вірусів.
- Укуси блохи викликають сильне свербіння. Зазвичай, блошині укуси з'являються групками по 3-4 крапки і нагадують дрібні червоні пухирці, на місці яких залишаються червоні цятки з отворами по центру.
Потрібно, ретельно промити водою з милом, потім змастити заспокійливою маззю, що знімає свербіж.  Не розчісуйте укуси, щоб не занести інфекцію.
- Укуси клопів виглядають по-різному. Хтось може їх взагалі не помічати, а в когось виникає сильна алергічна реакція, що супроводжується нестерпним свербінням і болючими відчуттями. Зазвичай укуси групові або лінійні через декілька см один від одного. Крім шкірних ушкоджень, типові симптоми множинних укусів клопів: біль, свербіння, дерматит, а в алергіків – набряки, і, навіть, пухирі. Укуси клопів у жодному разі не можна розчісувати - можна інфікувати, а гірше - занести бруд і спровокувати множинне запалення. Тому насамперед варто промити всі ділянки з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів.
- Укуси кліща. Кліщ принести додому можна після прогулянки парком, чи повернувшись із дачі. Також ці паразити часто живуть на тваринах (особливо на собаках) і можуть бути дуже небезпечними для людини. Кліщі переносять чимало інфекцій. Якщо виявили кліща, необхідно видалити його якомога швидше:
негайно звернутися до найближчого травмпункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження;
якщо неможливо звернутися до медичного закладу, то спробувати видалити його самостійно одним з методів:

- кліща захопити пінцетом якомога ближче до його ротового апарату (під голівку) і тримаючи строго перпендикулярно до поверхні укусу, витягують розкачуючи або вивертаючи навколо осі тіла кліща легкими рухами проти годинникової стрілки;
- міцною ниткою перев’язують головну частину кліща і підтягуючи нитку доверху та в боки, витягують із шкіри;
- з використанням пластикового посуду: у склянці або у пляшці роблять кутовий виріз, який підводять під основу кліща, що присмоктався, після чого кліщ легко видаляється.
При видаленні кліща слід пам’ятати, що різкий відрив кліща багаторазово підсилює ризик зараження. Після видалення кліща ретельно промити місце укусу водою з милом та змастити ранку розчином антисептика.



 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора