A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Цікава інформація!

Дата: 05.11.2022 10:15
Кількість переглядів: 624

Фото без опису

Наскільки важливим для нас є сон? Для відновлення життєвих сил та роботи мозку, організму необхідно 8 годин кожної доби. Сучасність диктує свої правила, і часто людина страждає від дефіциту цього цінного часу.

Якщо організм не відпочиває:

  • 1 добу – головний мозок запускає хімічні процеси, що призводять до порушення психіки;
  • 2 доби – змінюється гормональний фон та порушуються нейронні зв’язки;
  • 3 доби – клітини головного мозку починають руйнуватися, збільшується навантаження на внутрішні органи, зокрема на серце.

За даними медичної статистики, в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% населення, а за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%. Згідно з дослідженнями МОЗ України, порушення сну збільшують ризик виникнення депресивних розладів у 5 разів. Статистичні дані також показують, що 40% дорожньо-транспортних пригод відбуваються через недосипання водіїв, а причиною половини нещасних випадків на виробництві є недостатній відпочинок. Іноді безсоння виникає в результаті сильного стресу, неспокою або тимчасового дискомфорту. Проблема полягає в тривалій нестачі сну, що може стати хронічним захворюванням.

Цікаві факти про сон

  1. Чимало відкриттів були зроблені саме уві сні: таблиця Менделєєва, формула бензолу, а також популярна пісня «Yesterday» гурту The Beatles і роман «Франкенштейн».
  2. Психолог Білл Домхофф стверджує, що 100 сновидінь конкретної людини дозволяють повністю описати її особистість та характер.
  3. Сновидіння займають до 20% всього часу, який людина проводить уві сні.
  4. Існує генетичне захворювання під назвою «фатальне сімейне безсоння». Воно забрало життя більше 30 родин у всьому світі. Патологія триває до 2 місяців – людина перестає спати, на цьому фоні вона не може говорити, стояти, ходити, потім впадає у стан, близький до коми, і помирає.
  5. Регулярне недосипання (менше 6 годин сну на добу) призводить до ослаблення імунної системи, порушення рівня цукру, а також підвищує ризик виникнення хвороби Альцгеймера.
  6. Природа задумала повноцінний відпочинок так: 7-8 годин вночі та 30-60 хвилин вдень. Саме тому часто хочеться спати всередині дня.
  7. Продукування мелатоніну (гормону сну) знижується на 23%, якщо перед сном проводити до 2 годин за монітором.
  8. Міцний сон збільшує здатності пам’яті та навчання, а також допомагає засвоєнню інформації, отриманої вдень.

Висипайтесь на здоров’я!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора