A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Цікава інформація!

Дата: 12.12.2022 12:36
Кількість переглядів: 126

Фото без опису

В Україні, звикли називати такі неприємні штуки як діарея, блювання та болі в животі загальною фразою — “щось не те з’їв” або “отруєння”. Проте насправді дуже часто “отруєнням” люди називають вірусні інфекції. Одним із найрозповсюдженіших вірусів, який завдає нам такого клопоту, є ротавірус. Ротавірусна інфекція — одна з найчастіших причин тяжкої діареї, особливо в дітей. ЇЇ спричиняє ротавірус. Це дуже заразний вірус і особливо часто він зустрічається в дітей. До того, як наука винайшла вакцину, більшість дітей віком до 5 років була інфікована ротавірусом хоча б один раз. Як правило, інкубаційний період триває 2 дні.

Які ж це симптоми? діарея, яка триває понад 24 години; висока температура (часто понад 38.9°C); часте блювання; часто ознаки зневоднення: млявість, плач без сліз у дитини, відсутність сечовипускання тощо.

Передусім ротавірус передається фекально-оральним шляхом: якщо дитина, наприклад, не помила руки після туалету або облизала іграшку у вже інфікованої дитини на майданчику. Є дані, що ротавірус може жити  на поверхнях до декількох днів. Найбільш небезпечним у ротавірусній інфекції є саме зневоднення. Немає якогось особливого лікування, але вкрай важливо відпоювати дитину. В ідеалі для цього потрібні електроліти — спеціальні розчини, які відновлюють водно-електролітний баланс. Бувають випадки, коли зі зневодненням, яке спричинює ротавірусна інфекція, у домашніх умовах не впоратись, і людина може потребувати госпіталізації. Особливо в групі ризику — немовлята.

Серед найбільш тривожних симптомів:  відсутність сечовипускання; плач без сліз; сильна млявість. Саме тому немовлятам слід отримати щеплення проти ротавірусної інфекції. 

Чи можна відрізнити харчове отруєння від ротавірусної інфекції? Це далеко не завжди легко зробити суто симптоматично, проте деякі відмінності можуть бути. Наприклад, у тому, коли починаються симптоми: якщо з ротавірусною інфекцією це, як правило, 48 годин, то харчове отруєння може стартувати й через декілька годин після того, як ви з’їли зіпсовану їжу. Часто харчове отруєння спричиняють бактерії, тому вам можуть знадобитись антибіотики, а у важчих випадках — анатоксини (наприклад, при ботулізмі). 

Бережіть себе та будьте здорові!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора