A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Цікава інформація!

Дата: 29.01.2023 11:09
Кількість переглядів: 56

Фото без описуДонація крові та її компонентів в умовах повномасштабної війни є тим внеском, який майже кожен українець може зробити у спільну справу Перемоги та порятунку життя як військових, так і цивільних. Одне з найчастіше повторюваних питань стосується того, які лабораторні дослідження проводять донорам кровіКожен донор безоплатно отримує спектр лабораторних дослідженьвони важливі для гарантії безпеки як донора, так і реципієнта.
Тестування відбувається в кілька етапів.
-  Перед донацією проводять забір капілярної крові для визначення рівня гемоглобінувін є одним із важливих показників допуску до донації. Якщо рівень гемоглобіну занизькийдонація скасовується.
-  Донор також проходить обстеження шляхом анкетування і медичного огляду. Якщо за їх результатами протипоказань для донорства немає, на другому етапі, під час донації, проводять забір венозної крові для інших лабораторних досліджень. Ці дослідження передбачають визначення групової (О, А, В, АВ) та резус-належності (Rh+ або Rh) донора.
-  Також визначають наявність Келл-антигену. Носіями Келл-антигену є всього 7 % людей. Але, якщо пацієнту, який не має такого антигену, перелити еритроцити донора, у якого він наявний, можуть виникнути небажані реакції. Тому кров ретельно досліджують.
- Кров донора також перевіряють на наявність інфекційних захворювань: ВІЛ, гепатиту В, гепатиту С, сифілісу.
Якщо маркери таких недуг виявлено, донора про це інформують, а отриману від донора кров чи компоненти крові, виготовлені з неї, вилучають, знешкоджують та знищують.
 Нагадуємо, стати донором, требазвернутися до центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров).

Будьте здорові і бережіть себе!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора