A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Як пережити кризу та зберегти спокій?

Дата: 22.02.2023 12:15
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

Як пережити кризу та зберегти спокій?

Психологічна допомога необхідна тим, хто відчуває стрес від щойно пережитої чи поточної тяжкої кризової події. щоб бути готовим подолати будь-яку кризу самостійно, а також вміти надати психологічну підтримку іншим, необхідно керуватися такими правилами:

  • будьте поруч із людиною, яка потребує допомоги. Залишаючись поряд, ви можете допомогти відновити почуття впевненості та безпеки.
  • активне слухання. Важливо уважно вислухати людину, щоб допомогти їй пережити подію, що травмує.
  • поважайте та визнавайте почуття людини.
  • виявіть турботу та надайте практичну допомогу.

Під час кризової ситуації людина може відчувати або переживати: страх, ступор, плач, істерику, панічну атаку, нервове тремтіння, агресію. Варто розуміти, що ті реакції й емоції, які виникають у людей під час кризи – абсолютно природні. У таких ситуаціях надзвичайно важливо зберігати спокій та не панікувати.

Як допомогти?

Страх: покладіть руку постраждалого на зап’ястя, щоб він відчув ваш спокій. Це буде для нього сигналом, що ви поруч, і він не один; дихайте глибоко і рівно, заохочуйте постраждалого дихати в одному з вами ритмі; якщо потерпілий говорить, то слухайте його, виявляйте зацікавленість, розуміння, співчуття; зробіть потерпілому легкий масаж найбільш напружених м’язів тіла.

Ступор: ознаки ступору:різке зниження або відсутність довільних рухів та мови; відсутність реакцій на зовнішні подразники (шум, світло, дотик); застигання у повній позі, стан повної не рухомості; підійдіть до людини, повільно візьміть за руку і запросіть іти разом з вами; людина, перебуваючи у ступорі, може чути та бачити, тому говоріть їй на вухо тихо, повільно та чітко те, що може викликати сильні емоції.

Плач: не залишайте постраждалого одного;встановіть фізичний контакт із ним (візьміть за руку, покладіть свою руку йому на плече або спину, погладьте по голові), дайте відчути , що ви поруч; застосовуйте прийом активного слухання;не намагайтеся заспокоїти людину, дайте їй можливість викластись і виговоритися.

Істерика: ознаки істерики - надмірне збудження, мова емоційно насичена, швидка, крики, ридання; створіть спокійну атмосферу, необхідно залишитися з потерпілим на одинці; після істерики говоріть із постраждалим короткими фразами, впевненим тоном; настає втома, втрата сил – покладіть постраждалого спати.

Панічна атака: попросіть людину сісти, опустити голову та впертися ногами в підлогу; попросіть постраждалого зосередитись на диханні і дихати повільно; переведіть увагу, попросіть людину розповісти про те, що вона бачить і чує.

Нервове тремтіння: після екстремальної ситуації з’являється неконтрольоване нервове тремтіння (людина не може за власним бажанням припинити цю реакцію); візьміть потерпілого за плечі і сильно, різко потрясіть протягом 10-15 секунд; продовжуйте розмовляти з ним, інакше він може сприйняти ваші дії за напад; не можна:обіймати потерпілого чи притискати його до себе; укривати чимось теплим; заспокоювати, говорити, щоб він узяв себе в руки.

Бережіть себе та своїх рідних!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора