Цікава інформація! Кліщі.
З часу весняного потепління і аж до перших осінніх заморозків людину оточує безліч комах та членистоногих. Одним із поширених представників типу членистоногих є кліщі. Кліщі являються тимчасовими паразитами тварин та людини і харчуються їх кров’ю. Самі по собі кліщі не становлять загрози для здоров’я людини, однак вони переносять збудників багатьох інфекційних хвороб, якими заражають людей під час кровосмоктання. Зокрема через кліщів передаються такі захворювання як кліщовий енцефаліт, системний кліщовий бореліоз або хвороба Лайма, ендемічний висипний тиф, туляремія, конго-кримська геморагічна гарячка, гарячка Західного Нілу та деякі інші інфекції. В Україні найбільш поширеною інфекцією, яка передається через кліщів є системний кліщовий бореліоз або хвороба Лайма. Захворюваність людей на цю недугу з кожним роком зростає. Майже у всіх регіонах країни сформувалися природні осередки хвороби Лайма з високою частотою інфікування не лише кліщів, але й гризунів та інших дрібних ссавців і птахів, які є годувальниками кліщів та основним резервуаром збудників у природі.
Вберегтися від нападу та присмоктування кліщів загалом не складно, якщо знати особливості способу життя цих паразитів. У регіонах з помірним континентальним кліматом, а це майже всі регіони України, кліщі активні з березня по листопад. Вони проявляють найбільшу активність за похмурої погоди чи у сутінках при температурі повітря коло 20 °C. Відповідно пік активності цих паразитів припадає на квітень-червень та на вересень-жовтень.
Найчастіше напади кліщів на людей відбуваються під час перебування у лісі, лісопосадці, парку, сквері, під час роботи у саду, на дачній, садовій чи присадибній ділянках тощо. З моменту потрапляння кліща на одяг людини і до досягнення місця присмоктування проходить 20-30 хв., і більше. Присмоктування кліщів безболісне і відбувається в місцях із найбільш ніжною та тонкою шкірою (підколінна, пахова, пахвинна ділянки, ділянка шиї).
Під час перебування (роботи, відпочинку) у місцях високого ризику нападу кліщів необхідно одягтися так щоб залишалося найменше відкритих ділянок тіла. Періодично оглядати одяг та відкриті ділянки тіла на предмет наявності кліщів.
Будьте обережні та бережіть себе.