A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Меланоми, агресивна форма раку шкіри, яку може спровокувати природне або штучне сонячне випромінювання

Дата: 02.08.2023 09:14
Кількість переглядів: 133

Меланоми, агресивна форма раку шкіри, яку може спровокувати природне або штучне сонячне випромінювання, нагадуємо – здорової засмаги не існує. Навіть з використанням сонцезахисного крему, засмагати небезпечно. Виробництво меланіну, який відповідає за пігментацію шкіри й під час засмаги зокрема, – це спосіб тіла буквально захиститися від пошкодження УФ випромінюванням. Попри те, що УФ-випромінювання сприяє утворенню життєво важливих поживних речовини та вітаміну D (їх також можна отримати через їжу), надмірне опромінення може становити ризик: сонячні опіки, передчасне старіння та рак шкіри.  Рак шкіри може розвинутися у людей будь-якого типу та кольору шкіри. Тому, захист від УФ-випромінювання є важливою та відповідальною задачею не лише влітку, але й протягом року. Меланома  – злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Локалізується здебільшого в шкірі, значно рідше - в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо. Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Зазвичай метастази меланоми з'являються протягом першого року від початку захворювання. Метастази спочатку поширюються в лімфатичні вузли, пізніше - в легені, печінку, кістки, головний мозок. Існують докази, що надмірне сонячне опромінення, зокрема й штучне у солярії, збільшує ризик меланоми, особливо у віці до 35 років, тому рекомендується відмовитися від таких процедур. Доведено, що меланому в основному викликають стрімкі зміни інтенсивності сонячного опромінення, тому особам із чутливою шкірою протягом всього свого життя необхідно обмежувати рекреаційний вплив сонячного проміння.

Якщо ви вирішили трішки по засмагати, робіть це відповідально та дотримуйтеся наступних правил: Одягайте головний убір; захищайте очі та правильно обирайте сонцезахисні окуляри; завжди використовуйте сонцезахисний крем, наносьте крем кожні 2 год; пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму; обмежуйте час перебування на сонці. Ультрафіолетове випромінювання сонця найбільш інтенсивне з 11 години ранку до 16 години вечора. Засмагу можна зробити трохи безпечнішою, якщо перебувати на сонці протягом  15-20 хвилин щодня.

 Бережіть себе та своїх рідних!Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора