A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Цікава інформація!

Дата: 09.11.2023 09:10
Кількість переглядів: 76

Залізо є одним з найбільш поширених елементів на планеті, що входить до складу багатьох речовин, продуктів, організмів, та є одним з найважливіших елементів у людському організмі для підтримки міцного здоров’я і гарного самопочуття.  Залізо входить до складу гемоглобіну, який відповідає за транспорт кисню в організмі. Якщо у людини низький гемоглобін, то тканинам не вистачає кисню.

Залізо міститься в наступних продуктах: печінці, червоному м’ясі, морепродуктах, бобових, овочах , фруктах, крупах, горіхах, морській капусті, сухофруктах ,тощо.

Збалансоване харчування дуже важливе для підтримки рівня заліза в організмі. За  допомогою раціону можна не допустити дефіциту і створити хороший його запас в організмі. Серед основних причин дефіциту Fe і збільшеної потреби в цьому елементі можна назвати: хвороби шлунково-кишкового тракту, що ускладнюють всмоктування заліза – запалення кишечника, виразкова хвороба, різні пухлини, а також присутність паразитів; неправильне харчування, при якому організм недоотримує вітаміни та мінерали; вегетаріанство, так як рослинні джерела заліза не є повноцінною заміною тваринним; патологічні хронічні кровотечі або рясні менструації, що викликають підвищену крововтрату, яка виснажує «резерв» заліза в організмі; вагітність, грудне вигодовування; інтенсивний ріст (у дитячому та підлітковому віці); прийом деяких лікарських препаратів; регулярні виснажливі заняття спортом; часта здача крові (донорство); травми або хірургічні втручання, тощо.

На всмоктування заліза негативно впливає низка речовин: таніни (чай, кава, какао); кальцій (молочні продукти).

Зниження кількості заліза в крові та гемоглобіну називають залізодефіцитною анемією.

Чим загрожує брак заліза в організмі? втомою; задишкою; прискореним серцебиттям; слабкістю; ламкістю нігтів; головним болем або запамороченням; шкіра може ставати блідою; випадінням волосся; синцями під очима; зниженням концентрації уваги; сонливістю; бажанням з’їсти неїстівне (наприклад, крейду); мерзлякуватістю; синдромом неспокійних ніг (складно заснути, знайти зручне положення); частими застудами; втратою апетиту тощо

Деякі люди навіть не здогадуються про те, що живуть з анемією, і списують свій стан на втому чи стрес. Можливо, Ви помічали у себе такі симптоми, але не надавали їм значення. Залізо в крові можна підняти за допомогою залізовмісних препаратів. Важливо приймати ліки за призначенням лікаря, оскільки дозування і склад медичного препарату залежать від ступеня дефіциту, віку і наявності супутніх захворювань.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора