Догляд за лежачим хворим.
Щоб не допустити помилок у догляді за лежачим хворим і зрозуміти, наскільки ви готові до подібних дій без допомоги медичного персоналу, потрібно одразу створити для себе уявлення про всі умови та нюанси.
Залежно від захворювання, стану пацієнта та припису лікаря догляд передбачає: регулярне прибирання; контроль прийому ліків; допомогу при справлянні природних потреб; проведення заходів для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту; профілактику утворення пролежнів; масаж, допомогу у виконанні гімнастики; профілактику порушень у роботі дихальної системи. І найголовніше — створення атмосфери турботи, уваги та спокою.
Кімнату хворого потрібно адаптувати до його стану: організувати відповідне освітлення, рівень вологості та температурний режим. Вологе прибирання та провітрювання варто робити кожного дня. Діапазон температури в кімнаті — 18–22 °С. Вологість повітря потрібно підтримувати в межах 30–60%.
Що може знадобитися для всебічного життєзабезпечення лежачого хворого: медичне ліжко; підгузки для дорослих ; сечоприймачі; підкладне судно; протипролежневі матрац, круг і подушки-валики для позиціонування тіла; підкладні вбиральні плівки; захисний нагрудник із прийомною кишенею для зручного годування; приліжковий стіл.
Якісна профілактика складається з наступних заходів: зміна положення кожні 2–3 год; дотримання особистої гігієни; регулярний масаж; щоденна зміна постільної білизни.
Пам’ятайте, спілкування з близькими та участь у їхньому житті для лежачих хворих постає гостро: за можливості потрібно якомога частіше відвідувати людину, розмовляти з нею та проводити разом дозвілля.