Ви останнім часом почуваєтесь погано? Можливо, причина в настачі вітамінів?
Ви останнім часом почуваєтесь погано? Швидко втомлюєтесь, постійно хочеться спати, у вас паморочиться голова? Не поспішайте звинувачувати екологію або зимову депресію. Можливо, причина в нестачі всього-на-всього одного вітаміну. Перевірте, якого саме!
Вітамін А. Вам не вистачає цього вітаміну, якщо: шкіра стала сухою, з’явилися запалення; помітно знизився апетит; погіршується зір, особливо в темний час доби, з’явилася різь в очах. Це означає, що у вашому раціоні недостатньо жирів. Можливо, ви зіткнулися з наслідками жорсткої дієти для схуднення, що виключає продукти, багаті на вітамін А й жири. Проблема в тому, що цей вітамін без допомоги жирів дуже погано засвоюється. Особливо багато вітаміну А міститься в печінці, вершковому маслі, яєчному жовтку, вершках, риб’ячому жирі.
Вітаміни групи В. В організмі недостатньо вітамінів цієї групи, якщо: відчуваєте слабість у ногах, погіршується пам’ять, часто німіють руки й ноги, калатає серце,шкіра шорстка і нездорова, часто з’являються ячмінь, фурункули, герпес, а волосся втратило блиск і випадає, депресія, слабкість, невралгія, часті застуди, сонливість, запаморочення. У вашому раціоні мають бути продукти тваринного походження – яйця, серце, печінка, молоко, морква й капуста.
Вітамін D. Його недостатньо, якщо: часто втомлюються очі й погіршується зір; з’являються тріщинки на емалі зубів; вас усе дратує; турбує м’язова слабкість; іноді болять суглоби.
Винуватий короткий світловий день. Ми одержуємо недостатньо ультрафіолету, який активує вироблення вітаміну D у нашому організмі. Якщо у вашому організмі відчувається нестача вітаміну D, то погано засвоюється кальцій, тому кістки стають крихкими, волосся й нігті – ламкими, зуби кришаться. Для того, щоб в організмі було достатньо вітаміну D, намагайтеся з’їдати 2 рази на тиждень жирної риби.
Вітамін Е. Вам не вистачає цього вітаміну, якщо: турбують часті судоми ніг; часто нервуєте й постійно відчуваєте напругу; непокоїть різкий головний біль, який можна зняти спазмолітиками; шкіра стала в’ялою; з’явилися пігментні плями на руках і ногах; наростає м’язова слабкість; стали неуважними.
Вітамін Е допомагає у лікуванні нашкірних хвороб. Крім того, вітамін Е запобігає утворенню кров’яних згустків і сприяє їх розсмоктуванню. Добова норма цього вітаміну міститься всього в 1 ст. ложці нерафінованої соняшникової олії.
Вітамін С. Настав час поповнити запаси вітаміну С, якщо: знизилася опірність до інфекцій; відчуваєте підвищену чутливість до холоду; порушення сну набули систематичного характеру; з’явилися ділянки “гусячої шкіри»; вам складно зосередитися; навіть невеликі ранки гояться довго; іноді кровоточать ясна; ви набрали ваги, хоч ваш раціон не змінився і їсте як зазвичай. До виснаження запасів вітаміну С в організмі призводять усі наші шкідливі звички, включаючи перевантаження на роботі й недосипання. Нікотин і алкоголь також руйнують вітамін С. Два середні плоди ківі містять денну норму вітаміну С. Їжте більше цитрусових, якщо у вас немає на них алергії.