ВАКЦИНУВАТИСЯ ЛЮДЯМ З ОСЛАБЛЕНИМ ІМУНІТЕТОМ — ЖИТТЄВО НЕОБХІДНО!
Вакцинуватися людям з ослабленим імунітетом — життєво необхідно!
За останні 60 років імунізація стала невіддільною частиною сучасної медицини, значно знизивши рівень захворюваності та смертності серед населення від вакцинокерованих інфекційних хвороб. Переоцінити значення вакцинації неможливо, особливо коли йдеться про людей з імунодефіцитними станами, адже їхній організм ще більше потребує додаткового захисту від інфекцій, ніж у людей зі здоровою імунною системою. Для людей з імунодефіцитними станами вакцинація — це не лише профілактика, а й питання життєвої необхідності.
Імунодефіцит — це стан, коли імунна система не може належним чином виконувати свою основну функцію — захищати організм від інфекцій. Імунодефіцити поділяються на два типи:
- первинний імунодефіцит — вроджені порушення, пов'язані з генетичними проблемами імунної системи.
- набутий імунодефіцит або вторинний імунодефіцит — розвивається після серйозного впливу на організм таких чинників, як хіміотерапія, радіація, ВІЛ-інфекція, онкологічні захворювання чи відсутність селезінки.
Люди з імунодефіцитами перебувають у групі підвищеного ризику, оскільки їхній організм не може ефективно боротися з інфекціями, що становлять загрозу для їхнього життя.
Вакцинація допомагає знизити ризик серйозних інфекцій, які можуть ускладнити перебіг основного захворювання або навіть загрожувати життю.
Коли людина отримує вакцину, її імунна система виробляє антитіла, а також клітини, що здатні боротися зі збудниками, формується імунна пам'ять, щоб у майбутньому захистити організм від інфекції.
Важливо не лише захищати себе, а й вакцинувати близьких людей, з якими часто контактують пацієнти з ослабленим імунітетом. Це зменшує ймовірність передачі інфекцій.
Щоб отримати щеплення, зверніться до сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Вакцинація за Національним календарем профілактичних щеплень є безоплатною.