A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Всесвітній день боротьби проти малярії.

Дата: 25.04.2025 08:17
Кількість переглядів: 40

Фото без опису

Всесвітній день боротьби проти малярії

25 квітня кожного року відзначаємо важливу подію – Всесвітній день боротьби проти малярії.

Малярія – це тяжке інфекційне паразитарне захворювання, що передається через самок малярійних комарів.

Хвороба дуже поширена в країнах з тропічним кліматом, проходить з тяжким перебігом, загальним нездужанням, нападами ознобу, високого підвищення температури, порушеннями з боку нервової та інших систем організму. За тяжкою злоякісного перебігу хвороба може закінчитися смертю.

У світі від малярії щороку вмирає більше мільйона людей, серед яких багато дітей. 90% всіх випадків зараження реєструється в Африці.

Як поширюється малярія?

  •  Збудниками малярії є паразитичні найпростіші, що називаються плазмодіями. Вони потрапляють у кров людини через укус самки малярійного комара.
  • Паразити проникають у клітини печінки інфікованої людини і там розмножуються.
  • Коли якась клітина печінки руйнується і вивільнює паразитів, вони починають вражати червонокрівці інфікованої особи, в яких продовжують розмножуватись.
  • Коли червонокрівці розриваються, паразити виходять з них і вражають ще інші червонокрівці.
  • Цикл ураження і руйнування червонокрівців продовжується. Зазвичай кожного разу, коли руйнуються червонокрівці, у хворого з’являються симптоми малярії.

Симптоми малярії

  • Малярія – хвороба «тропічна» однак у природно-кліматичних умовах розташування нашої області, при наявності водойм, де існують умови для виплоду та розвитку переносника, та досить високому температурному режимі, який спостерігається влітку в останні роки, існує небезпека виникнення місцевих випадків малярії. Тому про симптоми хвороби повинні знати всі мешканці Львівщини.
  • Основним симптомом малярії є лихоманка, що виникає тільки тоді, коли концентрація паразитів у крові досягає певного рівня.
  • Розрізняють 4 форми малярії, викликані різними видами збудників: триденна, чотириденна, тропічна й так звана овал-малярія. Кожна форма захворювання має свої особливості, але для всіх характерні загальні симптоми: приступи лихоманки, збільшення селезінки й анемія.

Профілактика малярії: Рекомендується особам, які планують поїздки в країни з жарким кліматом, заздалегідь звернутися до лікаря-інфекціоніста за місцем проживання для отримання консультації та порад щодо запобігання захворювання на малярію; засоби попередження хвороби: вживання протималярійних препаратів та захист від укусів комарів; захист від укусів комарів повинен здійснюватися як під час перебування в приміщенні, так і поза ним. Малярійні комарі нападають на людину найчастіше ввечері, з настанням сутінок, та вночі. В цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла; у сутінки, після заходу сонця, бажано перебувати в приміщенні, недосяжному для зальоту комарів. Для попередження зальоту комарів до приміщення двері й вікна повинні бути закриті проти москітною сіткою; в окремих випадках захворювання на малярію може виникнути і в більш пізні терміни, навіть при вживанні протималярійних препаратів. Тому, при нездужанні, що супроводжується підвищенням температури – негайно звернутися до лікаря.

Пам’ятайте, що чим ретельніше і чіткіше ви будете виконувати правила профілактики малярії, тим менша буде вірогідність захворіти цією небезпечною хворобою.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора