Типи раку шкіри.
Злоякісні новоутворення: чим небезпечні рак шкіри і меланома та, як вберегтися.
Рак шкіри – це одне з найбільш поширених онкологічних захворювань. Водночас це також одна із небагатьох форм злоякісних новоутворень, коли кожен із нас може вчасно розпізнати проблему і звернутися до лікаря.
Діагностують немеланомні раки шкіри (базальноклітинний і плоскоклітинний рак) та меланому. Вони можуть загрожувати кожній людині, але ризик зростає з віком. Немеланомні форми виникають частіше, ніж меланома, але вони менш небезпечні.
Базальноклітинний рак (базаліома) є найбільш частою злоякісною пухлиною і становить приблизно 75% усіх випадків раків шкіри.
Базоклітинний рак може проявлятися як: перламутрова або воскова шишка; плоске ураження тілесного або коричневого кольору, схоже на рубець; кровоточива виразка, яка заживає та повертається.
Плоскоклітинний рак шкіри займає друге місце за поширеністю серед всіх злоякісних новоутворень шкіри. Плоскоклітинний рак може мати вигляд: твердого червоного вузлика; плоского ураження з лускатою, покритою кіркою поверхнею.
Меланома – найбільш агресивна та смертоносна форма злоякісних новоутворень шкіри. Вона швидко прогресує та навіть на ранніх стадіях дає метастази, які вражають життєво важливі органи. Ця пухлина утворюється через злоякісну трансформацію пігментних клітин. Дуже багато таких клітин – у родимках, ластовинні чи невусах.