A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Головне для нашого закладу - це здоров'я пацієнтів.

Головне для нашого закладу – це здоров’я наших пацієнтів.

    Тому весь акцент в нашій роботі ставимо насамперед на профілактичні заходи, своєчасне виявлення і лікування хвороб, покращення якості життя хворих та зменшення смертності від інфарктів, інсультів та онкологічних хвороб.

    Наш заклад  було засноване 17.11.2018 році. На даний час первинна медична допомога надається у 5 амбулаторіях загальної практики сімейної медицини та 2 пунктах тимчасового базування Грядівський та Грибовицький пункт тимчасового базування.

    Прийом здійснюють лікарі загальної практики сімейної медицини, лікарі терапевти та педіатри, акушер-гінекологи, лікар ультразвукової діагностики. У  центрі є кабінет УЗД , кабінет щеплень, при кожній амбулаторії є маніпуляційний кабінет та інші.

   Наш центр, як будь-який живий організм, постійно росте, розвивається, набуває нових знань та досвіду, ми постійно працюємо над удосконаленням усіх видів діяльності у центрі, над наданням якісних послуг та покращуємо умови перебування пацієнтів у закладі.

    Лікарями центру укладено 48 900 декларацій, станом на 2025 рік.

    Центр почав активно змінюватись в напрямку медичної реформи. Ми підключились до медичної інформаційної системи, що насамперед дало зручність пацієнтам самостійно вибирати зручний час для прийому у свого лікаря та записуватись онлайн. Звичайно старий перевірений спосіб стаціонарного зв’язку залишився, адже не всім зручні, зрозумілі та доступні сучасні методи зв’язку. А наша головна ціль (окрім здоров’я наших пацієнтів) – комфорт, сервіс та максимальна зручність для людини, яка потребує медичної допомоги чи консультації.

    Також електронний запис дав змогу лікарю планувати свій робочий день, відводити час для роботи з документацією. Найбільшим плюсом у електронному записі вважаємо майже відсутність черг, а значить менше контакту хворих один з одним, зручне планування свого часу, як для пацієнта так і для лікаря, і відповідно приємну атмосферу при відвідуванні амбулаторії.

Разом з електронним записом у пацієнта з’явилась можливість обирати самостійно лікаря, підписавши декларацію з ним, при необхідності отримувати безкоштовні рецепти за програмою «Доступні ліки».

    У центрі комп’ютеризовані всі робочі місця. Ми хочемо бути завжди на зв’язку з нашими пацієнтами і тому маємо свій сайт, сторінку у соціальній мережі Фейсбук, гугл-анкету та паперову анкету. Ми створили QR-код, перейшовши по якому, пацієнт може швидко залишити свій відгук про візит до амбулаторії, написати побажання та зауваження. В центрі введені платні послуги, з переліком яких можна ознайомитись на сайті нашого закладу

https://nvolynsk.health.org.ua/

    У наших амбулаторіях є зона відпочинку для дітей, кулери з питною водою, відремонтовані туалети, облаштовані пандуси для зручності людей з обмеженими можливостями.

    Лікарі мають необхідне обладнання, що значно зменшує необхідність звернень до вузьких спеціалістів, адже найнеобхідніше приладдя лікар має в своєму кабінеті.

     Унікальні фахівці, які працюють у нашому закладі – сімейний лікар, консультант з грудного вигодовування, член Української академії медицини грудного вигодовування Тиханська Тетяна Ярославівна, яка очолює «Школу відповідального батьківства», а також сімейний лікар Муцька Зоряна Михайлівна, яка пройшла сертифіковане навчання і стала фасилітатором (фасилітатор – це особа, яка допомагає групі людей ефективніше працювати разом) та створила Групу Рівних.

    Наш заклад забезпечує супровід та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги. Завдяки висококваліфікованим фахівцям ми забезпечуємо комплексний підхід до діагностики орієнтуючись на індивідуальні потреби кожного пацієнта. Наші лікарі та сестри медичні пройшли курс навчання ВООЗ mhGAP з ведення та лікування пацієнтів з психічними та неврологічними розладами.

   «Мобільна паліативна допомога дорослим та дітям», мета якої  - підвищення якості життя пацієнтів із захворюваннями, які обмежують життя або загрожують йому. Послуга полягає у наданні медичної допомоги людям, які мають важкі або невиліковні хвороби. Надання безоплатної мобільної паліативної допомоги для пацієнта організовується за електронним направленням сімейного лікаря. Створені бригади паліативної допомоги в складі яких є психотерапевт.

    Наш заклад постійно проводить заходи, які дозволяють мешканцям нашої громади безкоштовно пройти експрес-діагностику та отримати консультацію щодо здорового способу життя та профілактики захворювань.

    На підприємствах, організаціях, установах нашої громади наш заклад постійно організовує виїзні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності щодо артеріальної гіпертензії та її профілактики, а також раннє виявлення цього захворювання, про важливість здорового способу життя та профілактика захворювань.

     Проєкт ЮНІСЕФТ «Турбота з народження вдома» - це ініціатива, спрямована на підтримку молодих батьків та новонародженої дитини у перші місяці життя. Медична команда проєкту ЮНІСЕФТ «Турбота з народження вдома» сімейна лікарка, консультант з грудного вигодовування, член Української Академії Медицини Грудного Вигодовування Тиханська Тетяна та медична сестра Добровольська Мар’яна здійснюють комплексний огляд новонародженої дитини, оцінюють стан матері після пологів, надають консультації  щодо  грудного вигодовування, догляду за дитиною, вакцинації, профілактики інфекційних хвороб, відповідають на запитання батьків та надають рекомендації для створення безпечного середовища вдома.

    Ментальне здоров’я – це стан психологічного, емоційного та соціального благополуччя, який дає змогу людині справлятися зі стресами, продуктивно працювати, будувати здорові стосунки та приймати зважені рішення. Ментальне здоров’я – це командна робота між лікарем та пацієнтом.

Важливо не боятися звертатися по допомогу, якщо є труднощі. За результатами впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативи першої леді Олени Зеленської наш заклад отримав відзнаку «Кращий заклад Ти як? у сфері охорони здоров’я». Лікарі нашого закладу пройшли  курс ВООЗ mhGAP та володіють сучасними методиками діагностики та лікування психологічних розладів.

     Лікарі та сестри медичні нашого закладу регулярно проходять тренінги, спрямовані на раннє виявлення симптомів раку молочної залози та покращення діагностичних навичок. Після завершення навчання наші фахівці отримують сертифікати, що підтверджують їх кваліфікацію та готовність надавати високоякісну допомогу у виявленні цього захворювання на ранніх стадіях. Це важливий крок у забезпеченні своєчасної діагностики та ефективного лікування наших пацієнтів.

    У нашому закладі регулярно проводяться тренінги для лікарів та сестер медичних  на тему: «Активного виявлення, супроводу та лікування туберкульозу на первинному рівні», а також лікарі та сестри медичні відвідують заходи поза межами нашого закладу.  Учасники, які успішно завершили навчання, отримують відповідні сертифікати, що підтверджують їхню участь у здобутті знання. Мета цих заходів є підвищення кваліфікації медичних працівників у питаннях ранньої діагностики, ефективного лікування та підтримки пацієнтів із захворюванням на туберкульоз. Завдяки таким навчанням наші фахівці забезпечують високий рівень надання медичної допомоги та сприяють зниженню рівня захворюваності на туберкульоз у громаді.

    «Чиста лікарня» - це концепція або сертифікаційна програма, яка спрямована на забезпечення високих стандартів гігієни та санітарії в медичних закладах. «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», допомагає підвищити якість медичних послуг та створити безпечне середовище для пацієнтів та персоналу. Наш заклад бере участь у Всеукраїнському проєкті «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» і свій перший сертифікат отримала у 2021 році, який підтверджує, що медичний заклад відповідає високим стандартам чистоти. Щороку ми підтверджуємо цей статус. Медичні працівники амбулаторій нашого закладу успішно проходять навчання та тестування, як необхідний етап для отримання сертифікату.

    Сервіс у медичному закладі – це якість та організація надання медичних і супутніх послуг, спрямованих на забезпечення комфортного та чуйного ставлення до пацієнтів. Старший реєстратор нашого закладу постійно проводить навчання для реєстраторів медичних, які спрямовані на підвищення професійних навичок, покращення якості обслуговування пацієнтів та створення комфортної атмосфери в закладі охорони здоров’я. Всі реєстратори пройшли сертифіковане навчання за сприяння UNFRA «Ефективна комунікація з клієнтами медичного закладу з акцентом на потреби вразливих груп населення». Старший реєстратор нашого закладу після проходження навчального тренінгу для адміністраторів медичних закладів отримала сертифікат «Ефективний адміністратор медичного закладу».

    У нашому закладі активно діє «Школа відповідального батьківства», яка допомагає майбутнім батькам підготуватися до відповідального й усвідомленого батьківства. Під час зустрічей у школі обговорюються важливі та актуальні питання. Тренінги проводить сімейна лікарка, консультант з грудного вигодовування, член Української Академії Медицини Грудного Вигодовування Тиханська Тетяна та сестра медична Тачинська Тетяна, які надають практичні поради, відповідають на актуальні питання та допомагають впоратися з викликами, які можуть виникнути на різних етапах батьківства. Ми прагнемо створити простір підтримки, де кожен батько чи матір може відчути впевненість у своїх силах і отримати корисні знання для щасливого майбутнього своєї сім’ї.

    У нашому закладі активно функціонує Група рівних для медичних працівників. Ця група спрямована на безперервний професійний розвиток шляхом обміну знаннями та досвідом. Група рівних це новий формат безперервного професійного розвитку медичних фахівців, вільний простір для спілкування у неформальній обстановці, обмін досвідом, розбір складних клінічних випадків, підтримки, навчання, співпраця. Очолює Групу рівних сімейний лікар, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2, фасилітатор Групи рівних, сертифікований тренер за сприянням USA ID в межах програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» Муцька Зоряна Михайлівна.

    Ми працюємо, вдосконалюємося, навчаємося, щоб надавати медичну допомогу населенню на найвищому рівні!

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора