A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Новини

Цікава інформація для дівчаток підлітків.

Менструація — все ще стигматизована й замовчувана тема, попри те, що цей біологічний процес стосується всього людства, адже завдяки ньому ми з’являємося на світ. 48% жінок почуваються ніяково під час менструації, 42% жінок відчували сором через менструацію, 73% жінок приховували прокладки, тампони чи інші гігієнічні засоби, коли йшли до вбиральні, і водночас 99% жінок мають менструацію. Гендерна нерівність, дискримінаційні соціальні норми, культурні табу, бідність та брак базових послуг часто змушують дівчаток та жінок не дотримуватися менструального здоров’я та гігієни. Дівчата-підлітки можуть стикатися зі стигмою, булінгом та соціальним відчуженням під час менструації. Менструація — абсолютно нормальний процес, коли в жінки з’являються вагінальні виділення слизової оболонки ендометрію з певною кількістю крові. Брак базових знань про менструальну гігієну може призводити до стресу й сорому, що впливають на психічне здоров’я, а також сприяти ранній і небажаній вагітності. А неправильна гігієна — спричинити інфікування статевих органів. Зазвичай менструація починається у 11–15 років і триває до 40–50 років. Здебільшого в жінок менструація повторюється кожні 28 днів, проте періодичність циклу може коливатися від 21 до 40 днів. Менструація може тривати від 3 до 8 днів, зазвичай це 5 днів. Під час менструації жінка втрачає 30–40 мл крові, найбільш рясні виділення бувають у перші 2 дні. Кожній жінці необхідно обов’язково відслідковувати регулярність менструального циклу, це допоможе зрозуміти чи є якісь зміни — наприклад, вони можуть тривати довше або важче. Кожна жінка має дотримуватися правил менструальної гігієни: прокладки, тампони чи інші засоби гігієни потрібно змінювати кожні 3–4 години, навіть якщо вони не заповнені; перед тим, як змінити засіб гігієни, й опісля потрібно ретельно помити руки з милом; приймати водні процедури варто 2–3 рази на день, й обов’язково — перед сном. Також необхідно регулярно змінювати рушник. Менструація — не привід відмовлятися від фізичної активності. Проте якщо біль дуже сильний, виділення дуже рясні, або лікар не рекомендував вам фізичну активність — спорт на час менструації варто відкласти.  У цей період жінкам бажано їсти продукти із вмістом заліза, щоби поновити його втрату через кровотечу. Пам’ятайте: контроль вашого менструального циклу допоможе дізнатися, що для вас нормально, а що ні. Зверніться по медичну допомогу чи проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас є запитання чи проблеми.

08:32 13.05.2023

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характуеру.

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ВОЄННОГО ХАРАКТЕРУ. За першої можливості покиньте разом із сім’єю небезпечну зону. У разі неможливості виїхати особисто, відправити дітей і родичів похилого віку до родичів, знайомих. Необхідно взяти із собою всі документи, коштовні речі й цінні папери. Підготовку до можливого перебування в зоні надзвичайної ситуації доцільно починати завчасно. Необхідно підготувати «екстрену валізку» з речами, які можуть знадобитися при евакуації в безпечні райони.

10:45 10.05.2023

Тренінг першої долікарської допомоги. 

 Для працівників ТзОВ "Володимирська фабрика гофротари" був проведений тренінг першої долікарської допомоги. Навчання провела лікар загальної практики сімейної медицини Розводовська Діана. Акцент тренінгу - перша долікарська допомога при травмах, переломах ,ураженнях струмом, кровотечах , удавленні, падінні з висоти, епілепсії.  А також було проведено навчання основ серцево-легеневої реанімації. Висловлюємо щиру подяку лікарю ,Діані Володимирівні ,за проведений тренінг. Все буде Україна!

09:55 09.05.2023

Цікава інформація. Рак шлунку.

Рак шлунка.  Рак є другою найпоширенішою причиною смерті після серцево-судинних захворювань у світі. Здоровий шлунок, як один з органів травної системи, значно впливає на якість нашого життя. За певних несприятливих умов, епітеліальні клітини шлунка, які виробляють ферменти для подальшого перетравлення їжі, здатні перетворюватися у ракові клітини. Не можна однозначно назвати причину, яка спричиняє рак шлунка, проте відомо, що він  виникає внаслідок поєднання факторів навколишнього середовища та накопичення специфічних мутацій. Рак шлунка може вражати будь-яку частину органа, проте, частіше це основна його частина (тіло шлунка). Людина, яка хворіє на рак шлунку може відчувати: труднощі з ковтанням; відчуття здуття після їжі; відчуття раннього (передчасного) насичення їжею; печії; розлад травлення; нудоту; біль у животі; блювоту.  Точний діагноз може поставити лише лікар на підставі ґрунтовного обстеження пацієнта. Якщо у вас наявні якісь із цим симптомів, запишіться на прийом до сімейного лікаря, який за необхідності направить вас до вузького спеціаліста для проведення додаткового обстеження. Фактори ризику, що підвищують ризик раку шлунка: зараження бактерією Helicobacter pylori; гастроезофагеальна рефлюксна хвороба; ожиріння; тип харчування, при якому людина споживає велику кількість солоної та копченої їжі; тип харчування, при якому людина споживає мало фруктів та овочів; тривале запальне захворювання шлунка (гастрит); куріння; поліпи шлунка. Профілактика хвороби: підтримуйте здорову вагу! Стежте за своїм індексом маси тіла . Якщо у вас зайва вага, поговоріть зі своїм лікарем про стратегії, які допоможуть схуднути. Споживайте більше фруктів та овочів. Зменште кількість соленої та копченої їжі. Киньте курити. Куріння підвищує ризик розвитку раку шлунка, а також багатьох інших видів раку. Запитайте у свого сімейного лікаря про ризики розвитку раку шлунка.

14:02 03.05.2023

Травень - місяць обізнаності про меланому.

ТРАВЕНЬ — МІСЯЦЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО МЕЛАНОМУ: ФАКТОРИ РИЗИКУ ТА САМОДІАГНОСТИКА Меланома – це злоякісне новоутворення шкіри. Одне з найбільш небезпечних захворювань серед усіх ракових захворювань шкіри, оскільки розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Сьогодні, 1 травня, стартує місяць обізнаності про меланому, тож розповідаємо про фактори ризику виникнення захворювання, ознаки, способи діагностики та профілактику. Меланома  – злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Локалізується здебільшого в шкірі, значно рідше - в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо. Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Зазвичай метастази меланоми з'являються протягом першого року від початку захворювання. Метастази спочатку поширюються в лімфатичні вузли, пізніше - в легені, печінку, кістки, головний мозок. Існують докази, що надмірне сонячне опромінення, зокрема й штучне у солярії, збільшує ризик меланоми, особливо у віці до 35 років, тому рекомендується відмовитися від таких процедур. Доведено, що меланому в основному викликають стрімкі зміни інтенсивності сонячного опромінення, тому особам із чутливою шкірою протягом всього свого життя необхідно обмежувати рекреаційний вплив сонячного проміння. У 50 – 70% випадків меланома шкіри виникає в ділянці пігментної плями, родимки внаслідок: надмірної інсоляції, у тому числі в солярії; травмування шкіри в ділянці родимок (тертя, бриття, подразнення хімічними чинниками тощо); самолікування (із застосуванням подразнюючих засобів); гормональних розладів, розвитку імунодефіцитних станів тощо. Ознаками переродження невусів (родимок) у меланому є: поява в ділянці невуса неприємних відчуттів (поколювання, свербіж, біль); зміна кольору (набуття синього або чорного забарвлення); зміна форми невуса, його країв, збільшення у розмірах; зміна поверхні (підвищення над рівнем шкіри, поява бугристості чи поява мокріння, кровоточивості). Якщо з'явились зміни у ділянці родимки чи ознаки, що можуть вказувати на меланому,  негайно зверніться до сімейного лікаря за консультацією. У  жодному разі не займайтеся самолікуванням.

10:30 02.05.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора