A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської ради Волинської області"

Новини

Як спілкуватися із людьми, які мають психічні розлади?

Як спілкуватися із людьми, які мають психічні розлади? Війна вплинула й продовжує впливати на наш психоемоційний стан і психічне здоровʼя. У період екстрених ситуацій, однією з яких якраз є воєнні дії, у будь-кого може проявитися первинний психотичний епізод. Тобто у людини, яка раніше не мала подібних порушень, певна ситуація, події, інформація можуть спричинити небажаний вплив й прояви. Є певні ознаки, які допоможуть зрозуміти, чи є у людини, з якою ви спілкуєтеся (зокрема, і вперше), психічні порушення. Зверніть увагу на те, як людина говорить, на особливості її поведінки та реакції. Ось кілька маркерів, що можуть свідчити про наявність порушення: – сплутане, прискорене або уповільнене мовлення, повторення одних і тих же слів і фраз, безглузді висловлювання, відповіді не по суті питань; – розсіяна увага, розгубленість, відповіді після тривалої паузи – людина розмовляє сама з собою, з уявним співрозмовником, раптово замовкає та застигає на місці, прислухається до чогось; – людина повторює стереотипні ритуали; – рухове збудження, агресивна поведінка.  Якщо вам доводиться вперше спілкуватися із людиною, в якої підозрюєте наявність психічного порушення, встановіть контакт. Запропонуйте відійти в безпечне місце та поговорити. Будьте спокійними та готовими забезпечити конфіденційність розмови, якщо про це попросять. Розпитайте саму людину або членів її сім’ї, опікунів або інших осіб, які її супроводжують, про симптоми психічного порушення та запропонуйте варіанти підтримки й допомоги. З’ясуйте, чи отримує людина професійну медичну допомогу. Підтримайте емоційно, поділіться спостереженнями щодо ментального порушення, толерантно окресліть його прояви. Поясніть людині або її близьким/опікуну необхідність отримання професійної допомоги. За можливості допоможіть звернутися до фахівця та переконатися, що допомога надана.  Візьміть контакти у самої людини або її родичів/опікуна, щоб ініціювати за необхідності повторну зустріч, дізнатися про результат звернення та наданої допомоги, за необхідності – повторити направлення до фахівців. Важливо, щоб людина мала список осіб, до яких потрібно звернутися в кризовій ситуації. призначеного опікуна.

11:32 01.05.2023

Всесвітній тиждень імунізації.

В всесвітній тиждень імунізації нагадуємо про таке небезпечне захворювання, як кір. Кір – це гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом  і поширенням токсинів. До створення вакцини проти кору, захворювання було широко  поширене і було однією з основних причин смертності у маленьких дітей. Отже – це захворювання викликає вірус. Кір надзвичайно заразний, передається повітряно-крапельним шляхом. Симптомами кору є: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос.Ускладненням кору можуть бути пневмонія, енцефаліт (ураження головного мозку), бронхіт, сліпота. Кір може привести до смерті. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист. Подбайте про здоров’я  своїх дітей. Запрошуємо Вас на щеплення проти кору, краснухи,паротиту.  Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своїх рідних. 

12:27 27.04.2023

Дякуємо за допомогу! Все буде Україна!

Наш заклад отримав благодійну допомогу від "Rotary Club Kyiv Bazaс вигляді генератора 8 кВт бельгійського виробництва.Генератор буде використовуватися у амбулаторії ЗПСМ смт. Благодатне , де крім надання первинної медичної допомоги, проживають внутрішньоопереміщенні особи із зони бойових дій. Щиро дякуємо президенту, засновнику Rotary Club Володимиру Пилипенку та Rotary Belgium , міському голові Борису Карпусу за надану допомогу та сподіваємося на подальшу співпрацю. Все буде Україна!

14:04 25.04.2023

Вітаємо з професійним святом психологів!

Психологічна допомога – це те, без чого нам дуже важко було б пройти всі події після 24 лютого. Психологічна допомога допомогла нам не тільки вистояти, а й встояти на ногах. Ми всі навчилися бути трішки психологами, щоб допомагати нашим близьким, а фахові психологи допомогли й допомагають щодня тисячам наших співгромадян.  На жаль, війна – це часи, коли психологічна підтримка вкрай важлива. На щастя, у нас є достатньо першокласних спеціалістів, які готові її надавати та допомагати та підтримувати тих, хто цього потребує. Ми щиро дякуємо усім психологам за їхню надважливу роботу та вітаємо з професійним святом!

13:36 24.04.2023

Нагадуємо Вам про важливість імунізації!

Імунопрофілактика існує понад 200 років. Вона є найбільш ефективною в боротьбі з інфекціями. Завдяки щеплення вдалося взяти під контроль інфекції, що періодично спричиняли спалахи й епідемії. Вакцинація створює у людини штучний імунітет та оберігає її від небезпечних захворювань. Календар профілактичних щеплень в Україні наближений до календаря Європейських країн. У нашому календарі обов'язковими є вакцинація проти 10 особливо небезпечних інфекцій ( туберкульоз, гепатит, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, гемофільна інфекція,кір, краснуха, паротит).

12:01 24.04.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора